MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

tomek73    593

Jak przymarznie to wykopie się. U mnie Grimme kopał taki jakby  3 kołowy.  ale dość sucho jest, 8 km/h  jechal. mówił że były dni co po 5 ha dziennie kopał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    99

Ile dni czekaliście na rozliczenie i ewentualne przelewy z KSC ? Jest coś takiego że do końca roku muszą rozliczyć choć trochę faktury ? Coś mi się obiło o uszy ostatnio takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    50
mi zabierali we wrześniu i kasa 30 listopada. 17 euro za limit a reszta i nadwyżka 30 czerwca wypłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabatan    0
14 godzin temu, zibi400 napisał:

Widzę że u was już myślenie o nowym sezonie a u nas mnóstwo ludzi nie może wykopać buraków. Ropa wjeżdża kopie 20 arów i każe szukać innego kombajnu. A jak już kopią to stawki za wykopanie do małych nie należą (nawet 1500 za hektar). Dziennie mam 2 lub więcej osób aby im kopać stollem.  Tylko w pole nie można wejść w  butach bo zostaną. Ciekawe jak to będzie jak buraki zostaną w polu a kopanie zostało zlecone przez cukrownię. Rejon cukrowni Chełmża 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

No nie zazdroszczę tych nerwów,mi się udało wykopać 14listopada akurat kilka dni nie padało i zero kolein na polu zabrali 30 listopada cukrownia Glinojeck.

Mam jeszcze pytanie Zibi400 jaki masz kombajn,czy na 7ha buraków warto kupić stolla v202. Buraki są w dwóch czasem trzech kawałkach i to mnie martwi-skraje,rowy dużo ręcznej roboty a ludzi brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

W tym roku wykopałem 12 ha . Zero ręcznej roboty. Normalnie wjeżdżam w buraki. Koła od ciągnika i kombajnu idą po rządku i buraki są wciskane w ziemię . Potem odwracam się kombajnem i wykopuje te rządki przejechane. Buraki przy tej cenie nie zapłacą ręcznej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabatan    0

Muszę coś poszukać na następny rok bo wkurza mnie płacenie 5tyś co rok za usługę. Dużo w dzień idzie wykopać takim stollem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    394

To ile rzędów rozjechane?

Kopię stollem V100 około 12ha prawie 1000ton  rocznie zakładam koło od przyczepy 850R20 ciągnik koła 11.2. Ręcznie tylko rogi. Kopię kombajnem na około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i jak na drugi rok duzo osob sieje buraki ? czy na co sie przerzucacie z burakow co innego byscie sieli ? jak dochod z buraka porownywalny z dochodem z pszenicy to lepiej zasiac te buraki , bo rzepak jest bardzo niepewny juz z 40 % mi wymieklo pod woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    128

Jaki jest sens kupowac kombajn do buraków jak holmer kopie za 700zł hektar? Rozumiem Ci co maja swoje niech kopią ale policz dobrze wszystko amortyzacje to grosze zostana z tej własnej usługi. Miałem neptuna i w zyciu juz bym tego nie kupił i sie meczył. Znam sporo osób co maja własne kombajny ale kopia samobierznymi. Druga sprawa jaka masz gwarancje opłacalnosci siewu buraków w dalszych latach? Kupisz kombajn, za dwa lata niech cos sie zmieni i mozesz na zyletki go sprzedac bo nikt ci go nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Tylko w tym roku ci co mają swoje kombajny buraki wykopali a ci co czekali na ropę z burakami zostali.I nie 700 zł tylko cena wykopania hektara jest ponad 1000 zł a nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Swoim kombajnem też tak zagniecie glebę jak ropa? A tam gdzie jeździło wozidło to już całkiem porażka o tej porze roku...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1246

@Mario81 kto Ci wykopie za 700zł ha? Cena w normalnych warunkach to 850 ha a jak się pogoda popsuła to 1000

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mi przyszedł rachunek za kopanie z odwózką. Wyszło ponad 2900 za 2,7 ha. Drogo, nie drogo ale ręce w kieszeni do czasu zamiatania drogi bo ludziom na wsiach juz odwala... Jeszcze dobrze nie zaczeli wozić, a już policja i towarzystwo z gminy było ze robimy syf na drodze... 

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1246

Na zamojszczyźnie kopanie 24/h jest chyba normą. Cena 800 zł ha piękna rzecz ale tak jak zibi400 pisał w tym roku był problem, żeby ktoś wykopał bo nikt nie chciał ze względu na borowinę i pogodę. W końcu znajomy holmerem wykopał, wziął więcej ale wcale się nie dziwie bo warunki były bardzo ciężkie. Jednak na przyszły rok trzeba myśleć o swoim i kopać w październiku. 
Master to nie chodzi o syf ale o bezpieczeństwo, jak się zostawi takie błoto na drodze to samochodem można się przejechać jak po lodzie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pełna zgoda na asfalcie czy nawet szutrowej nawierzchni, ale nie na drodze gruntowej gdzie jeżdżą tylko traktory. Mniejsza o to, ale gdzie tu rozsądek, przecież takie rzeczy sie robi po skończonej robocie, a nie po jednym kursie... Swiat zwariował, na wsi coraz mniej rolników tylko państwo się porobiło co albo im wszystko smierdzi, albo brudne... Mleko czy mieso każdy chce...

  • Like 2

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    251
46 minut temu, master20002 napisał:

Pełna zgoda na asfalcie czy nawet szutrowej nawierzchni, ale nie na drodze gruntowej gdzie jeżdżą tylko traktory. Mniejsza o to, ale gdzie tu rozsądek, przecież takie rzeczy sie robi po skończonej robocie, a nie po jednym kursie... Swiat zwariował, na wsi coraz mniej rolników tylko państwo się porobiło co albo im wszystko smierdzi, albo brudne... Mleko czy mieso każdy chce...

sprzatać drogi gruntowe??? w wiosce obok kolega jak wyciągał TIRy z kukurydza to narobił koleiny po kolana i to zostawił. To troche nie fajnie, ale sprzatac z błota drogi gruntowe, nie rozumiem tego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No widzisz, dla miłej zgody trzeba było pozsuwać ziemię na boki, bez różnicy czy gruntowa czy utwardzona.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabatan    0

U mnie na wsi jest to samo,wozisz kukurydzę na kiszonke policja wozisz obornik policja. Sąsiad woził obornik przyczepą na pole to po drugim kursie wrócił z policją bo komuś śmierdziało guzik mu zrobili ale sam fakt kto na wieś się sprowadza.

Wracając do kombajnu to się zastanowie jeszcze pogadam z inspektorem bo w 2019 chce zasiać 14ha buraków jak się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    128

kopałem dwa 2-3tyg temu i cena w zaleznosci od firmy która kopała to 700-720zł od hektara przy platnosci gotówka.Oczywiscie  ze przy ciezkich warunkach ,,nadbije ,,hektarów ze wzgledu na poslizg koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1246

To fajnie jest u Ciebie w rejonie.  Z ciekawości gdzie tak jest? Cena wzrosła przed wjechaniem na pole także nie o poślizg tu chodzi :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez arkady12
      Panowie co ty się mogło stać, wałek wytarty łożyska na miejscu według katalogu. Fakt maszyna dopiero u nas drugi sezon więc się mocno nie znam ale ewidentnie coś podcięło wałek. Tylko nie wiadomo co ...
    • Przez Tobiasz7
      Panie i Panowie, mam dla Was ogromną prośbę, chciałbym wyrobić sobie certyfikat ekologiczny i uprawiać ziemniaka w ekologii. Pomijając komentarze i opinie ze sie nie opłaca że chwasty , ze maly plon itp itd. Chcialbym Was prosic o odpowiedz , jak go uprawic zeby nie mial parcha i chorob, kiedy najlepiej dac obornik, wspomne tylko ze teraz pole bylo uprawiane metoda konwencjonalną (owies) tydzien temu zostal zasiany poplon ( mieszanka strukturotworcza z Top Nasiona + Łubin) do jesieni chce zostawić to i rozrzucic obornik i na zime zaorac , jakies porady?
    • Przez Zetor7745WU
      Czy mógł by ktoś polecić jakiś skuteczny oprysk na stonkę a może macie jakieś źródła na kupno czegoś co już jest wycofane, może ktoś z was wie która substancja czynna najlepiej sobie radzi z tym szkodnikiem ewentualnie jakieś łączenie produktów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj