Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

mam pytanie do użytkowników ciągników fendt czym się rożni seria fendt farmer 309 a fendt farmer 309 C co oznacza ta literka C czy to tylko brak rewersu i iina skrzynia??? Bo nigdzie nie mogę znalesć odpowiedzi czy są jakiejś poważniejsze zmiany

Opublikowano (edytowane)

Może jakiś inny problem? Oficjalnie typ"C" ma zaokrąglona maskę, ale tak naprawdę to nie ma reguły. Praktycznie to nie liczy sie napis na masce tylko numer maszyny, numerami "LS", "LSA", "C", "Ci"....itd....daleko nie zajdziesz. A czym nowsze modele tym bardziej tego nie rozróżnisz. Przykładem może byc Fendt Favorit 500, ktory ma dwa rodzaje EHR, EHR C lub EHR D. I tylko po numerze maszyny dojdziesz który posiada jaki podnośnik. Tak wiec nie lam sobie głowy takimi pierdołami.

 

Pooglądaj sobie: http://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_Fendt

Edytowane przez kosti68
Opublikowano (edytowane)

W "C" brak EHR, manualne sterowanie półbiegami, WOM oraz włączaniem 4x4, silnik deutz na pompowtryskiwaczach (bez literki "C" silnik MWM), inna deska rozdzielcza wskaźników... To na szybko, może inni coś dopowiedzą.

Edytowane przez Grzesiex
Opublikowano

To by było jeszcze

Farmer 300 1993-2000; przekładnia z system EHS ale niewiem ocb, deska wskaźników cyfrowa, tłumik z maski

Farmer 300C maska kanciasta 1997-2001, maska okrągła 2001-2003, przekładnia mechaniczna 21+6, 21+21 deska wskaźników z zegarami, tłumik przy słupku

Opublikowano

dzięki panowie za odpowiedzi. I mam jeszcze jedno pytanie czy wszystkie fendy serii 300 miały osobny zbiornik na olej hydrauliczny i czy 309 C jest rewers w skrzyni 21+6 oraz czy da sobie rade w pługu 4*35 gassner obrotowy bo taki użytkuje

Opublikowano

Tak wszystkie miały osobna hydraulike, 21 + 6 nie miała rewersu, ogólnie C to cofnięcie się w czasie, normalny Farmer lepszy(tym bardziej do takiego pługa, Farmer normalny po prostu do cięższej roboty lepszy).

Opublikowano

witam pytałem o różnice fenda 309c i zwykłego farmera i z tego co oglądałem to zmiany dotyczą silnika pompowtryski oraz zero elektroniki w środku rewers mechaniczny podnośnik mechaniczny i mam pytanie jak jest z wytrzymałością silników na pompowtryskach bo na trzy oglądane i odpalane tylko jeden był w miare dobry i ładnie chodził nie inie dymił na czarno.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez skazzza
      Witam,
       
      Zakupiłem ciągnik fendt 308C z Francji - z adaptacją do tura. Problem polega na tym że nie jestem w stanie zidentyfikować jaka to marka ładowacza ? Może ktoś ma podobny i byłby w stanie podpowiedzieć jaki model ładowacza by pasował ?
      Pozdrawiam 


    • Przez krzychu4340
      Cześć czy są tutaj posiadacze fendta 307c lub 308c z rocznika 1998-2002? Potrzebuje informacji na temat spalania, awaryjności, spalania pod obciążeniem i informacji z jakimi maszynami pracują. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez Andrzej309Ci
      Panowie potrzebuję pomocy w podłączeniu dodatkowego rozdzielacza hydraulicznego do obsługi ładowacza czołowego. Kupiłem ostatnio fendta 309Ci, który ma ładowacz czołowy podłączony pod główny rozdzielacz hydrauliczny, co chcę przerobić dodając dodatkowy rozdzielacz z joistickiem i tu moje pytanie, gdzie powinienem wpiąć się w układ hydrauliczny ciągnika aby uzyskać zasilanie i powrót z dodatkowego rozdzielacza? Wszelkie zdjęcia tego jak to macie podłączone mile widziane 
    • Przez Pstrąg
      Witam. Ostatnio w moim fendzie zanikło wspomaganie tzn. po odpaleniu raz jest wspomaganie (kierownica chodzi w miare lekko) a raz go praktycznie nie ma, ze trzeba sie siłować. Wydaje sie ze w jedną strone lzej sie kręci. Przejrzałem forum i dowiedziałem sie ze jest jakis zawór przed orbitrolem, moze to byc jego wina? Dodam ze hydraulika chodzi bez zarzutów, ładowacz działa jak i podnosnik. oleju mam pół stanu na tej długiej miarce. Jest zauważalny wyciek z rozdzielacza hydrauliki zew. Olej nie pieni sie ani nie grzeje. Chyba musze kupic manometr do zmierzenia cisnienia na pompie bo  sie nie obejdzie z trafną diagnozą. Ciągnik to fendt 309c 2000r
    • Przez Massey294s
      Witam. Na wstępie opiszę pierwszy problem.
      1.Ciągnik po zaciągnięciu sprzęgła wom nie rozłącza napędu na wom. Od dołu cięgnika widać jak podczas zaciągania s gżwigni wom siłownik się wypycha ale i tak sprzęgło nie rozsprzęgla. Co może być tego przyczną? rozsypane łożysko oporowe? idzie to jakoś sprawdzić?
      2.Kolejna sprawa to ładowacz fendt. Ładowacz jest dwusekcyjny i sterowany z rozdzielacza ciągnika. A więc, potrzeba jest dołożyć trzecią sekcje oraz osobny rozdzielacz z dżojstikiem. Tylko  że do ładowacza dochodzi 5 węży( 2x sekcja oraz 5ty który widać po rurce że prowadzi pod siedzenie). Jeżeli kupię taki zestaw to gdzie wpiąć zasilanie olejem? Co może się kryć za piątym wężem? zaślepić go? Może polecicie jaki kupić zawór krzyżowy Oraz rozdzielacz z dzojstikiem?
      3.lejący się szybkozsprzęg hydrauliki. Da się to jakoś uszczelnić? Może są gotowe zestawy do regeneracji?
      4. Mam narzędzia z poprzedniego polskiego tura i euroramka w fendzie mniej kładzie się w stronę kabiny( w porówaniu do hydrametu np. ciężko nabrać w łyżkę. Przerabiał juź ktoś ten temat?  Przerobić ramkę ładowacza czy może zostawić a przerabiać narzędzia?
       
      Z góry dzięuje za odp.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v