Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tril jest prosty do tego ukończenia iali przydaje się w rolnictwie... głównym zagadnieniem jest obsługa maszyn rolniczych i leśnych... z tego co wiem jest to wydział mechaniczny utp. ja jestem ostatni rok na zaocznych rolnictwa i więcej nauczyłem się o rolnictwie a niżeli po trilu... i gdybym miał cofnąć czas napewno bym się nie zawahał z ponownym wyborem... sami pozytyni ludzie z branży rolniczej:-)

Opublikowano

Mam pytanie do studiujących czy polecacie zacząć zootechniką, a drugi stopień rolnictwo czy odwrotnie? Niestety w tym roku na UTP zootechniki zaocznie nie utworzono, bo startowałem-za mało ludzi.

Opublikowano
  W dniu 1.02.2015 o 13:22, Mati10 napisał(a):

Mam pytanie do studiujących czy polecacie zacząć zootechniką, a drugi stopień rolnictwo czy odwrotnie? Niestety w tym roku na UTP zootechniki zaocznie nie utworzono, bo startowałem-za mało ludzi.

zależy w zoo. jest ok 70 % zwierząt a 30% roślin a na rol. jest przeciwieństwo . Jeśli chodzi o mnie kończę teraz inż i na rol. na mgr. bym już nie poszedł szkoda czasu jak już to bym poszedł na ochronę śro. albo coś takiego ,Na razie muszę pracę  inż zacząć pisać, ogólne sam zadecyduj bo jeśli idziesz na studia to dla siebie POZDRO.

Opublikowano

cześć :) chodzi ktoś aktualnie na UTP na rolnictwo? Wybieram się na nie od października i chciałabym wiedzieć, jak są rozłożone zajęcia no i czy jest gdzie za darmo samochód zaparkować :)

Opublikowano (edytowane)

dzienne :) a parking można wjechać po okazaniu legitymacji? bo widziałam że przy każdym szlaban jest ;)

Edytowane przez Ate
Opublikowano

To jest tak. Jak idziesz na dzienne a będziesz miała zajęcia na ul. Kordeckiego to będzie ciężko wjechać na parkin uczelni, bo z tego co wiem dziennym robią z tym problem. Ale warto próbować wjechać bo może się uda. A te szlabany to nie wiem po co są. Nie musisz pokazywać im legitymacji, wystarczy, że wciśniesz guzik, który się znajduje na tym słupku przed szlabanem i Panu/Pani z portierni powiesz, że jesteś studentką i cię wpuszczą. Istnieje jeszcze taka opcja, żeby otrzymać kartę dzięki której otworzysz sama szlaban, ale to już nie za bardzo wiem gdzie się ją załatwia.

 

 

Jeśli pomogłem wciśnij like.

Opublikowano

Na Kordeckiego nie wjedziesz, bo parking jest praktycznie zawalony autami pracowników. Zaocznych co prawda wpuszczają, bo mają zajęcia w weekendy i wtedy jest mniej aut na parkingu. Podobna sytuacja (przynajmniej kiedyś) jest na Mazowieckiej (po prostu za małe parkingi). Na Fordonie nie ma problemu z parkowaniem, a na Bernardyńskiej podjeżdżasz pod szlaban i wciskasz guzik i portier Cię wpuszcza.

Na Kordeckiego co prawda można się starać o kartę tzw. Upoważnienie na wjazd. Wydają ją w rektoracie. Tylko pierwsza sprawa to wydają ją tylko pracownikom i doktorantom. Tym drugim dlatego, że są w systemie zarejestrowani jako pracownicy. Student I i II st. nie otrzyma jej bo "miłe" panie zza biurka po sprawdzeniu w bazie danych odmówią, jeśli nie będzie tam imienia i nazwiska osoby ubiegającej się o to pozwolenie na wjazd.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

na Kordku to na 100% zapomnijcie o parkowaniu to samo na Mazo pozostaje płacić. Na Bernardyńska da rade wjechać na Fordonie wiadomo... miejsca w pip :D

Opublikowano

Witam, czy wybiera się może ktoś z użytkowników forum na rozpoczynające się w tym roku studia podyplomowe "Diagnozowanie stanu upraw rolnych"? Ewentualnie czy ktoś już studiował ten kierunek i może coś na ich temat powiedzieć?

Opublikowano
  W dniu 21.01.2016 o 15:37, koczas napisał(a):

Witam, czy wybiera się może ktoś z użytkowników forum na rozpoczynające się w tym roku studia podyplomowe "Diagnozowanie stanu upraw rolnych"? Ewentualnie czy ktoś już studiował ten kierunek i może coś na ich temat powiedzieć?

 

Mój małżonek kończył to właśnie na UTP :) W sumie sobie chwalił - oprócz zajęć bardzo wartościowe dla niego było samo spotkanie z innymi słuchaczami, naprawdę ciekawy przekrój się tam zbiera :) Pracownicy firm rolniczych, dużych gospodarstw, ludzie którzy nigdy nie pracowali na roli, mniejsi i więksi gospodarze, ubezpieczyciele. Więc wymiana doświadczeń na pewno na plus.Pamiętam,że mieli też sporo terenówek. Jakbyś chciał wiedzieć coś konkretnego to pisz albo w PW

Opublikowano

Spokojnie, akademik to nie tylko imprezy. Da się tam uczyć :). Wszystko zależy z jakim współlokatorem zamieszkasz oraz od ludzi na łączniku. Poza tym akademik to centrum informacji- będziesz na bieżąco z notatkami, ściągami, itp.

Opublikowano

@patryk546  mieszkania szukaj sobie w Fordonie i okolicach bo większość zajęć będziesz miał właśnie tam. I jest jedna wada, mało dziewczyn i do tego większość mało urodziwych jeśli żony szukasz :P

Opublikowano

Każdy tak mówi, a później 3 poprawki kolokwium pod koniec stycznia i szukanie notatek na egzamin dzień przed nim :D  Rolnictwo pozdrawia! B)

Opublikowano

Heh serioo. 

 

Wiem ze ta dłuuga przerwa rozleniwiła  to bardzo, ale tez nie ma co w miescie robic zeby zawalac nauke. Jakos do tej pory obeszło sie bez dziewczyny i nie widze powodów aby było inaczej. :P

 

To kto z UTP?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez MaciusN95
      Witam, tata planuje przepisać mi gospodarstwo, aby wziąć młodego rolnika mam wykształcenie wyższe magister ale nie rolniczy wyczytałem, że jest kurs online na WSKZ i chciałbym poznać opinię czy ktoś robił taką podyplomówkę i jak ocenia i czy dostał później dotację młodego rolnika. I czy w młodym rolniku może być tak, że dostało sie 1 część wypłaty a drugiej nie bo nie zrealizowało się biznesplanu to czy trzeba z tej pierwszej oddać jakąś część ? Z góry dziękuję
    • Przez PawFarm
      Witam, przychodzę z dylematem. Oraz wiem, że podjęcia ostatecznej decyzji mam jeszcze rok, ale wolę się pomału tym tematem zainteresować. Otóż rok temu zostałem laureatem OWiUR z produkcji roślinnej i zastanawiam się co robić dalej, czy iść studiować, czy iść na studia zaoczne i gdzieś pracować. Dodatkowo dodam że, myślę pójść w kierunku doradztwa rolniczego.
    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v