rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

miwigos    3696

Oby jak najszybciej to rozpatrzyli i nie łudzili rolników , bo stary sprzęt przez to nie schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    186

Tez mam 81xxx i dobrze by bylo dostac ;) pierwszy raz startuje

Ogolnie to powinno byc tak ze pierwszeństwo maja osoby ktore nie korzystaly

Edytowano przez macius11157
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    648
KarolTD90 napisał:

2 godziny temu, kubamako66 napisał:

ja 43xx miejsce i też cisza

A ile punktów  masz??

właśnie nie wiem gdzieś da się sprawdzić czy tylko u doradcy co pisał wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    61
1 godzinę temu, macius11157 napisał:

Tez mam 81xxx i dobrze by bylo dostac ;) pierwszy raz startuje

Ogolnie to powinno byc tak ze pierwszeństwo maja osoby ktore nie korzystaly

A kto im bronił startować?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    383

A bierzesz pod uwagę że są takie osoby które dopiero zaczynają prowadzenie gospodarstwa? Sam jedynie skorzystałem z młodego rolnika 2 lata temu i teraz złożony pierwszy wniosek na modernizację. Miejsce 7xxx, zero odzewu do tej pory. Dostanę to ok jak nie to poradzę sobie i bez tego. A najbardziej to chyba przedstawiciele firm nie mogą wytrzymać bo tylko ciągle pytania czy już coś wiadomo bo by coś sprzedali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3696

A ojciec nie mógł brać , wtedy się prosili żeby składać , sam sie początkowo bałem brać , teraz za duże wymogi mają ,często szkoda sobie zawracać głowe

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    383

Czy ja wiem czy błąd. Przynajmniej gospodarstwo nie obciążone kredytami. Były środki na które się zarobiło to były i inwestycje (oczywiście nie wszystko na raz). I cieszę, że mam możliwości dalej to rozwijać bo jest z czego. Areał nie wielki przez brak możliwości dokupienia/dzierżawy ziemi ale park maszynowy czy infrastruktura pozwoli na obrabianie większej ilości niż jest obecnie. 

Edytowano przez Aroo22
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Pytanie czy ktoś chce dostać dotację czy tylko się zabawić w składanie wniosku i wydać kasę na doradcę. Punkty wszyscy wiedzą za co są, ile za jaką maszynę i np za ekologię, i tak trzeba to dobrać aby była szansa dostać tą dotację. Jak ktoś ma miejsce na liście koło 10000 to naprawdę chyba tylko dla zabawy złożył wniosek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    144
41 minut temu, Ropsonok napisał:

Pytanie czy ktoś chce dostać dotację czy tylko się zabawić w składanie wniosku i wydać kasę na doradcę. Punkty wszyscy wiedzą za co są, ile za jaką maszynę i np za ekologię, i tak trzeba to dobrać aby była szansa dostać tą dotację. Jak ktoś ma miejsce na liście koło 10000 to naprawdę chyba tylko dla zabawy złożył wniosek.

Powiedziało 10 000 osób i połowa została z ekologicznymi certyfikatami, integrowana produkcja a druga połowa kupiła pielniki chwastowniki bo miały najwięcej punktów. 

Już parę stron wcześniej pisałem. Żal mi was chłopaki. Ale nie wygracie z moim sąsiadem z wioski obok. Żadne punkty za młodego rolnika wam nie pomoga. Facet napierdala każda modernizację i wie co robić by z wami wygrać. Nie że mam coś do niego ale tak jak podnieśli temat poprzednicy. Mogą czuć się pokrzywdzeni przez takich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1246

Co Ty wiesz w nogach spisz... 

Nie da się brać każdej modernizacji.. A o zasadzie działania punktacji za maszyny i urządzenia to też coś niby wiesz ale chyba nie do końca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    905
2 godziny temu, Ropsonok napisał:

Pytanie czy ktoś chce dostać dotację czy tylko się zabawić w składanie wniosku i wydać kasę na doradcę. Punkty wszyscy wiedzą za co są, ile za jaką maszynę i np za ekologię, i tak trzeba to dobrać aby była szansa dostać tą dotację. Jak ktoś ma miejsce na liście koło 10000 to naprawdę chyba tylko dla zabawy złożył wniosek.

Ja tam mam takie miejsce 1xxxx, i na luzie jestem pewny że dostanę, więc swoje perwersje zostaw fla siebie 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1246
14 minut temu, skywalker89 napisał:

Ja tam mam takie miejsce 1xxxx, i na luzie jestem pewny że dostanę, więc swoje perwersje zostaw fla siebie 

Trzeba cierpliwie czekać. Mamy rok kończący prow, nowa władza. Kupę kasy jeszcze nie wykorzystanej. Będą pewnie przesunięcia. 

Ja swoim przykładem mogę powiedzieć jak brałem młodego z prowu 7-13. Byłem bardzo daleko poza lista. Rok czekałem, przesunięcia były i dostałem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escobar123    10
23 minuty temu, melon10641 napisał:

Trzeba cierpliwie czekać. Mamy rok kończący prow, nowa władza. Kupę kasy jeszcze nie wykorzystanej. Będą pewnie przesunięcia. 

Ja swoim przykładem mogę powiedzieć jak brałem młodego z prowu 7-13. Byłem bardzo daleko poza lista. Rok czekałem, przesunięcia były i dostałem. 

o co chodzi z ta lista? skladalem na mlodego bylo 3800 wnioskow i co  z tego powstanie jakas lista? na jakiej zasadzie pierwszy tysiac dostanie hajs szybciej czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2718
skywalker89 napisał:

2 godziny temu, Ropsonok napisał:

Pytanie czy ktoś chce dostać dotację czy tylko się zabawić w składanie wniosku i wydać kasę na doradcę. Punkty wszyscy wiedzą za co są, ile za jaką maszynę i np za ekologię, i tak trzeba to dobrać aby była szansa dostać tą dotację. Jak ktoś ma miejsce na liście koło 10000 to naprawdę chyba tylko dla zabawy złożył wniosek.

Ja tam mam takie miejsce 1xxxx, i na luzie jestem pewny że dostanę, więc swoje perwersje zostaw fla siebie 

też podchodzę na luzie dostanę to dobrze doradca mówił że trzeba czekać do maja bo jest dużo kasy nie wydanej tylko ja muszą poprzesuwać po nowym roku nowa władza.


escobar123 napisał:

23 minuty temu, melon10641 napisał:

Trzeba cierpliwie czekać. Mamy rok kończący prow, nowa władza. Kupę kasy jeszcze nie wykorzystanej. Będą pewnie przesunięcia. 

Ja swoim przykładem mogę powiedzieć jak brałem młodego z prowu 7-13. Byłem bardzo daleko poza lista. Rok czekałem, przesunięcia były i dostałem. 

o co chodzi z ta lista? skladalem na mlodego bylo 3800 wnioskow i co  z tego powstanie jakas lista? na jakiej zasadzie pierwszy tysiac dostanie hajs szybciej czy co?

po naborze do 3 miesięcy ogłaszają listę kto jest na liście teoretycznie łapie się na dofinansowanie nie wiem jak jest w MR

  • Like 1
  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    575
Dnia 27.12.2023 o 08:29, miwigos napisał:

A ojciec nie mógł brać , wtedy się prosili żeby składać , sam sie początkowo bałem brać , teraz za duże wymogi mają ,często szkoda sobie zawracać głowe

nie każdy ma gospodarstwo po ojcu  ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2718
miwigos napisał:

Jak Ci ciotka zapisała , to jesteś szczęściarzem, majątek z nieba spadł

to jesteś szczęściarzem jak Ci ktoś przepisał (nie ważne czy rodzice ciotka czy dziadek) nie wszystkim z nieba spada można wziąść kredyt na 20lat hipoteczny i pracować na 2 etatach i się dorabiać z żoną


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3696

Nie znam nikogo kto pracuje na etacie , i zaczyna gospodarke od zera , kupno ziemi , maszyn , bo nieralny scenariusz,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj