Skocz do zawartości

Jęczmień ozimy i jary


Miki7211

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
4 godziny temu, Janeczko napisał:

Stanowisko po łubinie zrobione 2 razy talerzowka siać w to siewnikiem z agregatem i obniżyć zeby? Pożyczać gruber i potem siać z agregatem czy orka ? Dodam że muszę podnieść talerzowka bo idzie dość głęboko 

IMG_20240831_161642.jpg

Na takim piachu to ja w ogóle nie widze sensu orać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janeczko napisał:

Świeżo wapnowania 4a więc nie aż taki piach :D

Ale wyjdzie coś z tego czy głębiej czymś trzeba ruszyć ? Siane będzie dopiero jak coś popada 

Jak bym siał ziemia rozpylona to jak teraz zaorasz i przejdziesz Jeszcze agregatem z siewnikiem to zrobisz z tej ziemi jeden pył zero struktury będzie jakieś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł19
      Witam,
      Potrzebuję porady odnośnie zakupu kosiarki bijakowej do C330. Muszę wykosić nieużytki około 3ha, pola są dość zaniedbane i zachwaszczone występują też cienkie odrosty drzewek, krzaków. Czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną maszynę z którą da radę mój ciągnik? 
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
    • Przez MafiaLolek
      Nabyłem Jęczmień ozimy jest w nim bardzo dużo ości i nie wiem co z tym zrobić Proszę o pomoc
    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
×
×
  • Dodaj nową pozycję...