Skocz do zawartości

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]


karolr2

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, kros napisał:

Dzięki za odpowiedź many12.

Co do wielkości ekonomicznej w roku docelowym to zamiarowałbym posiłkować się inwentarzem ojca. Zamiarowałem już na siebie jakiegoś cielaka kupić i hodować, tylko pewnie czekając do czasu po złożeniu wniosku na  RMG, kwalifikowałoby się to do zmiany kierunku produkcji?

Zastanawiałem się też nad premią dla młodego rolnika niestety trzeba by mieć przynajmniej drugie tyle hektarów. Tak na marginesie to natknąłem się na artykuł zawierający wzmiankę odnośnie łączenia małej restrukturyzacji z młodym rolnikiem,  tylko nie widzę potwierdzenia w ustawie więc to chyba błąd redaktora?

http://www.agrofoto.pl/finanse/zmiany-w-restrukturyzacji-malych-gospodarstw,76781.html

Na razie z bydlątkami ojca się nie wychylaj. Bazuj na tych czterech  hektarach  które uwidaczniasz w 2019 roku w dopłatach bezpośrednich a będzie to stan wyjściowy w projekcie RMG. Ze środków trwałych czyli na kwotę 48 tys. planuj zakup brakującego sprzętu lub okazyjnych hektarów, a ze środków obrotowych zakup opasów mięsnych (przykładowo od starego) i będziesz miał w ten sposób zmianę profilu produkcji z roślinnej na mięsną.

Proponuję w roku docelowym 1 ha marchwi jadalnej w płodozmianie z uprawami rolnymi - wartość ekonomiczna w granicach  5000 ESC. oraz jako wysokobiałkowe  hektar koniczyny która ma wartość ekonomiczną ok. 700 ESC i 1 punkt jako (wysokobiałkowe) i będzie spełniała walory pokarmowe dla zwierzyny - resztę zboże. Ciekawostka: - wartość ekonomiczna 10 królików = wartości jednego wolca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowane są zmiany w restrukturyzacji małych gospodarstw. Rozszerzy się katalog beneficjentów. Pomoc otrzymają również osoby, które nie są ubezpieczone w KRUS. Ubezpiecznie społeczne rolników będzie tylko dodatkową preferencją. Dodatkowo będzie zwiększony próg wielkości ekonomicznej w okresie bazowym do 13 tyś euro.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debilizm... Zamiast zwiększyć wartość dofinansowania, tym samym zachęcić normalnego rolnika, to oddadzą tą kasę rolnikom z "wiejskiej". Który i tak będzie chodził do roboty, a hektary trzymał dla dopłat. Przecież i prezes spółki państwowej zarabiający setki tysięcy, mający hektar ziemi, zasadzi tam choinek i lyknie te 60 tyś na waciki ze złota. 

Ale cóż @gallanmasz rację. Tym naborem pulę wykorzystają... 

Edytowane przez ZYLA
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freetaxi napisał:

Planowane są zmiany w restrukturyzacji małych gospodarstw. Rozszerzy się katalog beneficjentów. Pomoc otrzymają również osoby, które nie są ubezpieczone w KRUS. Ubezpiecznie społeczne rolników będzie tylko dodatkową preferencją. Dodatkowo będzie zwiększony próg wielkości ekonomicznej w okresie bazowym do 13 tyś euro.

Hola, hola pisząc o roku bazowym podejrzewam, ze masz na uwadze rok wyjściowy. Jaki mały rolnik będzie miał na starcie wartość swojego rodzinnego gospodarstwa ODDZIEDZICZONEGO PO DZIADACH Z POKOLENIA O WARTOŚCI 13 tys.  €.  Wniosek, że to będzie pod rolników z Marszałkowskiej   tych spod Gwiazdy Dawidowej. Znowu pejsaty minister rolnictwa liże rowki swojej nacji. Polacy,  kiedy my założymy żółte ubranka i damy  opór tej nacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy to jest aktualny terminarz naboru wniosków?
http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/harmonogram/Harmonogram_planowanych_naborow_PROW_2014-2020_DO_300619.pdf
Piszę ponieważ według przepisów aby móc wziąść udział w programie według tego co zrozumiałem mam być na krusie dwa miesiące przed miesiącem złożenia wniosków a więc skoro wnioski się składa w lutym to powinienem być na krusie grudzien styczen dobrze zrozumiałem przepisy?  A więc aby skorzystać z programu jeśli nie jestem na krusie jest już teoretycznie za późno?

Informacje na temat przyznania wniosków zasięgnąłem z tej strony:
https://www.agrofakt.pl/restrukturyzacja-malych-gospodarstw-60-tys-zl-mozna-uzyskac/

Edytowane przez knoro93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek7211 napisał:

dzia dostalem pismo o informacja o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania no h*j by czlowieka strzelil zach pom

A co na to wpłynęło? Nie wysyłali ci żadnych pism z prośba o poprawkę czy o wyjaśnienie Brakowało coś w tym wniosku czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga kwestia. Mam nie duże gospodarstwo do 30 ha sama produkcja roślinna. Czy mogę pracować np na umowę zlecenie opłacając krus i korzystając z tego programu? Tzn obecnie pracuje  na umowę o prace i chciałbym po prostu przejść na umowę zlecenie i na krus i złożyć wniosek da sie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzysiek7211 napisał:

tylko jak ja mam czekac jak ja nic nie dostalem

Zadzwoń do tego kto prowadzi twoją sprawę i spróbuj porozmawiać Ustal najpierw w domu czy nikt naprawdę nie odebrał tego pisma A tak na marginesie pozostawienie bez rozpatrzenia jest chyba gorsze niż decyzja odmowna bo od każdej decyzji przysługuje odwołanie a jak wniosek nierozpatrzony to nie ma od czego się odwołać Ustal też co dokładnie chcieli od ciebie w tym wysłanym piśmie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v