Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Tak jak w temacie chodzi o podniesienie mocy w modelach 5140 5150. z tego co sie orientuje to te silniki nie mają sterownika elektrycznego silnika chyba że mają?. W gre wchodzi podkręcenie dawki paliwa i wpasowanie intercoolera. Z moich obserwacji wynika że to identyczne ciągniki. co myślicie o tym intercoolerze? Zapraszam do dyskusji.

Opublikowano

Przyłączam się do dyskusji.Też zastanawiam się nad montażem intercoolera do 5140, nie wiem jaki skutek można by uzyskać, jaki rozmiar tej chłodnicy powinien być. Wiem, że w nowszych sprzętach gdzie montowane są turbiny ze zmienną geometrją temperatura powietrza wzrasta dość znacznie, natomiast w moim modelu jest zwykłe turbo, turbo doładowuje max 0,5 - 0,6 bar pod obciążeniem. Przed montażem najsensowniejszy wydaje się pomiar temperatury w dolocie, aby uzyskać znaczne schłodzenie rekompensujące dodatkowe opory i dające coś na plus. Model 5150 ma większą moc od 5140 o 15 KM, wydaje mi się że jest to realizowane przez zwiększenie dawki paliwa, dokładnie nie wiem. Czekam również na więcej wypowiedzi.

Opublikowano (edytowane)

jest prostszy ale droższy sposób założenie gazu powinno to zwiekrzyc moc nawet o 15% czyli  18 KM a co ciekawe koszt mgdz jest tanszy

koszt zalozenia takiego cudeńka to około 3 tys

Edytowane przez arturekk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mysza103
      Witam . jak w tytule , jak zwiększyć moc w case maxxum 110 x-line .rok produkcji 2009 . pompa DELPHI sterowanie mechaniczne
    • Przez Darek1986
      witam .chce kupić ciągnik Casa 5140 rok 1993 moc 115 chce poznać opinie o tym ciągniku.
       
    • Przez Sztachel
      Witam 
      Mam problem z przekaźnikiem mocy w ciągniku New Holland TS100 włączanie jest elektryczne. Wałek kręci się na niskich obrotach cały czas bez możliwości zatrzymania go ręką. Gdy włączam to działa normalnie,gdy wyłączam to kręci się na niskich obrotach. Co może być przyczyną?

    • Przez wladekt25aaaaaa
      Witam od 20 Lat posiadam ten ciagnik jakim jest T25a rocznik 84 .
      1 Problem jest taki ze podczas orki wyskoczyly biegi oralem 3 polowa obroty 1200-1400 okazalo sie ze tryby byly do wymiany wymienilem 3 tryby i dokupilem druga wajche typu rewers po zamontowaniu wszystkiego skrzynia wyje caly czas tylko na 3 i 1 na tych co wyskoczyla . Co mam robic?
      2 problem taki jest ze z roku na rok brakuje mu sily mianowicie kleka w rotacyjnej dymi na czarno i siwo wymieniany byl 1 wtrysk pompa byla kupywana okolo 5 lat temu jest do dzis w plugach unia grudziadz 2 brak sily  podkladanke robie 3 grudziadzkimi ale ewidentnie brakuje mu mocy co mam robic
      3 problem jest taki dotyczacy elektryki gdy wlaczam halogeny pala sie bezpieczniki gdy odlacze prawy to lewy pracuje caly czas a jak podlacze prawy to koniec wszystko sie pali tak to krotkie dlugie sie wlaczaja aby kierunki wiec bardzo prosze o pomoc mam 16 lat moj tata byl fachowcem jesli chozi o t25 niestety zmarl zostalem sam wiec chcialbym sie nauczyc go robic Prosze o pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v