Skocz do zawartości

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej


lusssak

Rekomendowane odpowiedzi

No ja nie rozumiem, ze zawsze się znajdzie ktoś kto szuka dziury w całym.
To, że są tu doradcy na forum i podpowiadają to super bo zawsze można jakiś ciekawy pomysł zaczerpnąć. Nie wiem co w tym złego, że tu piszemy różne rzeczy? Co nie jest zabronione w tej premii to jest dozwolone.
Z drugiej strony mogę sobie pisać co chce, że jestem złodziej, oszust kombinator że wyłudziłem kasę i co z tego? Tak sobie piszę, puki mam porządek w papierach to nikt nie może mi nic zrobić, Co innego pisać na swoją mleczarnie, że to złodzieje albo na prezesa, za to są paragrafy. 


A z tymi silosami to daj sobie na wstrzymanie jak się boisz. A jak nie to złóż wniosek na to PKD to sama Agencja Ci powie, czy można czy nie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie z tych bojących 😁 tylko chciałem żeby ktoś to rozjaśnił, czy w rolnictwie czy w biznesie wszystko jest raczej klarowne i mniej więcej wiadomo na czym jaka branża polega, natomiast w tym przypadku to jakby trzeba użyć jakiegoś magicznego zaklęcia które znają nieliczni, żeby plan się powiódł 😁 

 

Edytowane przez piotrek91p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj kolego , nie jestem z osob opowiadajacych bajki.  jezeli mowie ze mam takie decyzje to mam.  Tu nie ma co sie upierac tylko myslec. albo doradca jest myslacy albo nie . tu sie liczy wiedza a nie upor. 

nie chce mi sie wchodzic w dyskusje bo na tym forum widze ze zaczyna sie robic pelno specjalistow na kazdy temat, tylko prawda jest taka ze malo kto ma tu pojecie czy o wnioskach czy o uprawie , ale filozofow albo takich co raz podkreslajja ze maja znajomosci w arimr lub ministerstwie pelno

 

\Pomoc jest przyznawany do kodow wspieranych, ktorych lista jest na stronie arimr.  Na liscie kodow wspieranych jest kod 52.10 b . Co wchodzi w zakres dzialalnosci opisanych tym kodem mozesz przeczytac tu : http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1476,magazynowanie-i-dzialalnosc-uslugowa-wspomagajaca-transport.html

to ze jakis as pisze ze nie wchodza uslugi dla rolnictwa, to trzeba jeszcze wiedziec o czym sie mowi i co ma na mysli

tyle mam do powiedzenia na ten temat,  kto chce to skorzysta z tego kto nei chce to nie skorzysta. to nie jest wiedza jakiegos pierwszego lepszego ,, doradcy " pozal sie boze tylko kruczek ktory mozna wykrozystac i malo kto o tym wie i wiedzial 2 lata wstecz. a od siebie moge powiedziec ze rowniez prywatnie bede stawial silosy z tego dzialania i z tego kodu .

pozdrawiam

i nie ma tu zadnych zaklec tylko myslenie to po pierwsze. po drugie nalezy dokumentowac prowadzenie dzialalnosci, jezeli ktos nie wie jak to zrobic  w tej czy innej dzialalnosci to ten program nie jest dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomczers87 napisał:

Czy do rozliczania środków trwałych należy mieć faktury ze sklepów w formie papierowej z pieczątka bo większość wysyła tylko elektroniczne nie podbite jeśli zakup przez internet robię 

Instrukcja do wypełnienia wniosku strona 26.  ....."Wydruki faktur wystawionych elektronicznie są akceptowane i sposób postępowania z nimi jest
analogiczny jak w odniesieniu do faktur wystawionych w formie pisemnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zapytać czy mogę otworzyć działalność zaraz po tym jakbym ubezpieczył się w krusie? (nie chodzi mi o dostanie premii tylko czy sam z sb chciałbym otworzyć). Pytam z tego względu bo wyczytałem że trzeba być ubezpieczonemu w krusie co najmniej 3 lata żeby takie coś zrobić. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MafiaSD napisał:

Nie uśmiecha mi się ZUSu co miesiąc tyle płacić, nie wiedząc jak działalność się rozkręci. Jeszcze jedno mam pytanie, czy to prawda że można opłacić Skalski KRUS wstecz? Bo kiedyś coś mi się obiło o uszy.

Można opłacić składki wstecz, musisz znaleźć kilka osób które poświadczą że pomagałeś w gospodarstwie i się pod tym podpiszą. I podpis sołtysa. Nie wiem czy aż 3 lata ale rok na bank bez problemu. 

22 godziny temu, grazynaagro napisał:

Te kilka dni chyba nie robi różnicy, ja bym założyła po nowym roku.

 

Chciałam zapytać co z ziemią na którą była wzięta dotacja?  Czy można sprzedać, czy trzeba trzymać przez te 5 lat?

Jeśli dofinansowana, trzeba trzymać 5 lat. Tak samo ze wszystkimi maszynami które są środkami trwałymi.

Dnia 19.12.2021 o 18:32, mamdres napisał:

witam, lepiej działalność założyć w tym roku czy poczekać do nowego?

Raczej bez znaczenia. Jeśli założysz w tym to pamiętaj o opłaceniu składki do końca roku jeśli zus a nie do 10 stycznia (tak byłoby gdyby nie było nowego ładu). Jeśli założysz w innym miesiącu np. Luty nigdy nie zakładaj 1 dnia miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, czy raczej potwierdzić.. czy przy składaniu wniosku o wypłatę pierwszej raty (składam przez eWoP - wymagane jest wypełnienie zakładki załączniki) wystarczy dołączyć załącznik w postaci faktury za zakupiony jakiś sprzęt w sekcji "Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v