mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Leszy    5764

Dziś byłem na polu gdzie owies był siany 23 lutego, to dopiero pojedyncze sztuki wylazły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam tydzień i wjeżdżam. Ma nie padać to obeschnie bo woda stoi nadal miejscami. Uroki mocnej gliny. Jedyny plus jest taki że jak susza to tam wilgnawo. Ogólnie nie wiem co się stało ale nigdy woda nie stała a robią się pola że stoi... Ok nadmiar ale w poprzednich latach też bywało mega dużo wody i nie stała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszN    4

witam 6 marca posiałem owies i moje pytanie czy już teraz przed wschodem mogę zastosować rsm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3535

Rsm najlepiej stosować przed siewem tak jak każdy nawuz,jak się wymiesza z glebą niema strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    185

czym opryskać na chwasty owies z wsiewką wyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    400

myślę że do Wielkanocy wyjdzie z ziemi, zapowiadają cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    291

Ile wysiewacie swojego materiału siewnego owsa na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2476
Leszy napisał:

Dziś byłem na polu gdzie owies był siany 23 lutego, to dopiero pojedyncze sztuki wylazły. 

moj siany gdzies ok 26 lutego wkoncu na polu jest zielono


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5764

Teraz to może i u mnie. Trzeba by było zobaczyć co tam się dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    400

Powiem wam ze chyba się przeliczyłem z inwestycja na owies w tym roku🤣 250kg polifoski 750 zł, 200kg mocznika 400zl, oprysk na chwasty ok 100zl, nasiona swoje to już huk nie liczę, paliwo ok 400zl usługa koszenia ok 500zl podatek 120zl= 2270zl brutto na ha A że zapowiadają slaba cenę powiedzmy 500zl (jak pszenica po 650 to i tak bogato licze) to wychodzi 4.5t żeby wyjść na zero a taki plon u mnie to musi być bardzo dobry rok. Dobrze że tylko 2 ha w tym roku😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1140

Roboty w uj a zysk skórka za wyprawkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    4498

Owies to takie wiosenne żyto. Tu nie można za bogato inwestować bo g z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1140

Najlepiej wychodzi owies po ugorze jak się dobrze uprawi , a czym więcej człowiek się stara tym czasem jeszcze gorzej chodzi. Czasami zrobione na odpier**l lepi wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    20172
3 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Owies to takie wiosenne żyto. Tu nie można za bogato inwestować bo g z tego będzie.

Bzdura 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj