mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Janeczko    81
10 minut temu, areqo napisał:

Siać owies po pszenicy? Chciałbym zrobić to przy jak najmniejszych kosztach, na ściernie wapno i jesienią npk w nie dużych ilościach (pk wysokie ph 6) Na wiosnę z 200kg saletrzaku i siew jak najwcześniej. Ma to rację bytu? Przy obecnych cenach to chciałbym ten jeden rok po prostu przetrwać, czy po prostu posiać coś na dopłaty i się nie martwić. Ze zbytem nie mam większego problemu na owies, nawet swego czasu płacili po 100zł/100kg

Jak nie masz mokradeł że późno wjedziesz to myślę że na przeczekanie jak najbardziej licząc na skup w cenie którą podałeś. Ogólnie jak najmniej nawozić to mniejsze rozczarowanie możesz jeszcze się pokusić o jakiś poplon to zawsze dodatkowy plus w materi i plus w dopłacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5666
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Wystarczy dać odpowiedni wiatr. 

Tu 2dm³ i plewy na magazyn nie wozisz. Gęstość nasypowa bez ubijania

Bydło zje wszystko. ;) 

1 godzinę temu, areqo napisał:

Siać owies po pszenicy? Chciałbym zrobić to przy jak najmniejszych kosztach, na ściernie wapno i jesienią npk w nie dużych ilościach (pk wysokie ph 6) Na wiosnę z 200kg saletrzaku i siew jak najwcześniej. Ma to rację bytu? Przy obecnych cenach to chciałbym ten jeden rok po prostu przetrwać, czy po prostu posiać coś na dopłaty i się nie martwić. Ze zbytem nie mam większego problemu na owies, nawet swego czasu płacili po 100zł/100kg

Z tego owsa tyle pożytku u mnie tyle, że cielaki sporo go zjadają. Jednak żyto by tanim kosztem więcej pewnie dało niż owies. 

Zbiór owsa z jednego ha. 150 kg. mocznika, i jeden oprysk na chwasty. 

IMG_20240724_192125.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    182

Może i lepszy owies cielakom ale zauważyłem że dużo chętniej jedzą jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5666

Owies i kukurydzę im dajemy. Jęczmienia nie mam. Nie wiem dokładnie czemu, ale zalecano zawsze owies i kukurydzę, na przyśpieszanie rozwoju żwacza.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Sial ktoś z Was owies ozimy snorbwid ten co w tamtym roku wyszedł,  ma gościu nie daleko i zastanawiam się czy watro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    850
4 godziny temu, Leszy napisał:

Bydło zje wszystko. ;) 

Z tego owsa tyle pożytku u mnie tyle, że cielaki sporo go zjadają. Jednak żyto by tanim kosztem więcej pewnie dało niż owies. 

Zbiór owsa z jednego ha. 150 kg. mocznika, i jeden oprysk na chwasty. 

IMG_20240724_192125.jpg

Jakie wymiary ma ta przyczepka bo ciężko stwierdzić czy mało czy dużo nakosiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    27034

Kurna a wygląda jak taczka do ciągniczka ogrodowego🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    850
6 godzin temu, Leszy napisał:

430x230x70

To wygląda na 2 tony około 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5666

Możliwe. Co się oszukiwać. Plon marny. Tylko, że to taka działka którą uprawiam by chwastem nie zarosła. Wszystko przeznaczone pod zabudowę. 

Na moim było troszkę więcej. Jednak też marnie z tym owsem jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    8159
Napisano (edytowany)

IMG_20240726_135224_2.jpg

Gdzie na wiosnę było bagno to jest. 

IMG_20240726_135244_4.jpg

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    62

No owies w tym roku u mnie ledwo z pół tony niższa średnia jak pszenicy ozimej także na owies dobry rok 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    8159

Ta. Świetny 

U znajomych średnia 1-3 bele z hektara 

IMG_20240726_140348_1.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    399

Jak na wszystko w tym roku, rzepak na jednej działce dał mi 2t a 2km dalej ponad 4 kombajnista który mi kosil mówił że kosil u kolesia co sypala 1.5 a był kawałek ok 1ha gdzie pokazywało mu 6t! tak samo z owsem, w mojej okolicy większość owsa porosła i jest problem ze zbiorem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Na III klasie gdzie było trochę wody oddał ok 4 t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2627

Wystawilem owies ze mam wieksza ilosc po 850zl to telefon za telefonem. Kurcze i teraz pytanie sprzedac reszte czy lepiej przytrzymac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    27034

Nie wiesz czy hodowcy czy spożywka dzwoni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    4866
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Wystawilem owies ze mam wieksza ilosc po 850zl to telefon za telefonem. Kurcze i teraz pytanie sprzedac reszte czy lepiej przytrzymac....

Fajna cena za owies...

Nie pamiętam kiedy pszenica tańsza była...

Myślę że droższy będzie, ale tylko tak przypuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2472

mi z 1.6 ha ulecialo czubata przyczepa tzw kaczuszka 190x400x70 odmiana rambo 6 kl ziemi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2627

Ja za rok sieje owies na lepszej klasie ziemi okolo 6ha tak wychodzi mi z zmianowania. Ooo i zamowienie na wtorek na 2t po 900zl za czyszczony owies na poplon. Trzeba lekko przedmuchać na czyszczalni i za to cene niech idzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3905

Poplon można zasiać pośladem, noo ale kto zabroni bogato żyć....

...biednemu 

Dobra cena Jarek 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj