Skocz do zawartości

ZOOTECHNICY


Blondynka

Rekomendowane odpowiedzi

@karolusw22 gdzieś pracujesz czy na farmie u siebie? Co do uwm to muszę przyznać fajnie tą zootechnikę prowadzą. Nie wiem czy w każdym roczniku, ale bardzo dużo jest osób w grupach "koniarskich" :) Skończyłem inżynierkę na rolnym i muszę powiedzieć, że wydział zootechniczny plusuje, choć chyba klimat lepszy na rolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie, jestem miesiąc po obronie mgr, cały czas pracuję  u siebie, prowadzimy z ojcem 2 tuczarnia i 100 ha gospodarstwo, teraz w październiku będę zaczynał doktorat na moim rodzimym wydziale, i będę nadal na wsi, czyli 2 etaty przez 4 kolejne lata ;) a planujesz coś dalej @k0b? studia mgr to formalność ,a zawsze to kolejne 3 litery przed nazwiskiem... :D jeśli chodzi o UWM to dla mnie najlepszy kampus i najlepiej spędzxone 5 lat życia :)

Edytowane przez karolusw22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to spore gospodarstwo to trzeba się zająć. Co planuje? Hmm, roczek mi został jeszcze, na szczęście bo nie chce mi się kończyć ;) Na doktorat się nie wybieram, aczkolwiek mam znajome doktorantki na innych wydziałach i wiem, że możne spokojnie i do 4 tys. dociągnąć, a po za tym zawsze w kampusie się mieszka choć to już nie to samo, znajomych nie ma to tyle że ma się kontakt z tym miejscem. Kampus super, z wiedzy którą zdobyłem jak na razie też jestem zadowolony. I ludzie, przede wszystkim to oni tworzą atmosferę. Posiadamy maleńkie gospodarstwo, prawdopodobnie załapie się na MR po przesunięciach to rok posiedzę w domku a potem do pracy ;) Jestem bardziej rolnikiem jak zootechnikiem, ale może coś w przemyśle paszowym, choć nie koniecznie jako przedstawiciel. Nie daleko dość mam agrolok, a jako agronom można pracować w pobliżu miejsca zamieszkania. Nie wiem jak wyglądają tam warunki i czy różni się taki "agronom" od zwykłego przedstawiciela. Nie widzę się w roli akwizytora, chciałbym coś żeby mieć trochę czasu wolnego i zająć się moim hobby- gospodarstwem.  A co doktoratu to pewnie z trzody? Może zejdźmy na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Profil usunięty

Zaoczne studiowanie do mnie nie przemawia a tak studiując dziennie byłbym 5dni w tygodniu poza domem (uczelnia 150km od  domu) Tata nie ma już tyle sił co kiedyś więc ktoś powoli musi się za to brać

 

Te 1.5 roku byś ogarnął jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 semestr 2 stopnia na UR  w Krakowie. Inżyniera zrobiłam na dziennych, teraz padło na zaoczne (w związku z sytuacją rodzinną).

@zmyslona o praktykach nie słyszałam, ale niedawno mieli oferty pracy dla zootechników. Doradca żywieniowy z Sano, mówił że praca fajna, ale podobno cytuję  "trzeba być odpornym psychicznie na szefostwo" cokolwiek to oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Piotr102
      Witam jestem studentem zootechniki 3 rok szukam ciekawego miejsca do odbycia praktyk zawodowych najlepiej przy bydle ale jestem otwarty na inne propozycje. Chętnie wyruszył bym gdzieś w Polskę mam nadzieję że ktoś pomoże mi coś ciekawego odszukać a może ktoś zgodziłby się na odbycie praktyk u niego z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez lilkamio
      cześć, zastanawiam się czy iść na rolnictwo czy na zootechnikę. Studiował ktoś może te kierunki na UWM? czy jest ciężko? właśnie obawiam się zootechniki, bo nie wiem czy poradzę sobie z tą genetyka itd. co polecacie?
    • Przez Farmer2222
      Witam, chciałbym studiowac zaocznie zootechnike na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu lub na SGGW w Warszawie, ale najpierw potrzebuje kilku informacji na temat tego kierunku i tych uczelni, najlepiej od samych studentów zootechniki/absolwentów. Na początku chciałbym sie zapytac czy na pierwszym stopniu mozna sie duzo dowiedziec nt. żywienia, głównie bydła mlecznego, czy dopiero na 2 stopniu wybierając konkretną specjalizacje, interesują mnie jeszcze ogólne informacje, jak jest cieżko? Którą uczelnie wybrac?
    • Przez Ekspert_Elvita
      W imieniu Agrolok. Sp. z .
       
      Poszukiwani Doradcy ds. żywienia zwierząt - kilka etatów!
      Województwa: wielkopolskie, łódzkie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie
       
      Zadania:
      - prowadzenie szkoleń dla klientów z zakresu żywienia zwierząt (trzoda, bydło)
      - układanie dawek żywieniowych
       
      Wymagania:
      - wykształcenie weterynaryjne lub zootechniczne
      - praktyczna znajomość zasad żywienia zwierząt
      - doświadczenie w układaniu dawek żywieniowych
      - umiejętność prowadzenia szkoleń
      - prawo jazdy kat. B
       
      Agrolok zapewnia:
      - zatrudnienie na umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
      - konkurencyjne wynagrodzenie
      - udział w szkoleniach i konferencjach branżowych
      - samochód i inne narzędzia pracy
       
      CV z listem motywacyjnym prosimy kierować na adres: praca@agrolok.com.pl
       
      Zapraszamy do kontaktu także telefonicznego 56 682 38 88.
       
      Szczegóły tutaj
       
    • Przez dysia
      Witam
      jestem studentką ostatniego roku zootechniki. Studia kończę w lipcu a pracę magisterską planuję obronić we wrześniu.
      Studiowałam Zootechnikę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, na studiach inżynierskich wybrałam specjalność Hodowla Zwierząt, a na magisterskich Żywienie i Dietetyka Zwierząt.
      Mam doświadczenie w pracy ze zwierzętami, m.in praca w Niemczech na fermie bydła mlecznego.
        Jako że jestem z małopolski, to ze znalezieniem pracy w zawodzie jest dosyć ciężko, stąd też moje pytanie, czy ktoś z Was słyszał może o pracy dla zootechnika bądź doradcy żywieniowego na terenie małopolski?
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v