Skocz do zawartości

Słoma na podsiewaczu i na sitach


Tomaszeek

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz kolego czy na wytrząsacze idzie ci w ogóle jakaś słoma, czy wszystko ląduje na podsiewaczu i sitach?? W bizonie nie ma możliwości źle założyć pasek od napędu podsiewacza, co innego z paskiem od wytrząsaczy, tam przy niewłaściwym jego "skrzyżowaniu" będą dziać się cuda na kiju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na ile obrotow młócić pszenice ozimą ? a klepisko na ile ustawic? a powiedzcie czy moze to byc wina zardzewiałej podłogi podsiewacza?

 

poluzuj klepisko i zrób obroty na 700-800 i sprobój ponownie, jak to nie pomoze to porob zdjecia z boków kombajnu i wstaw tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem co jest nie tak. Najprawdopodowniej oberwalo ci mocowania podsiewacza do kosza sitowego. . Wyciagnij sita wejdz do kosza sitowego i oblukaj czy nie oberwało mocowań podsiewacza z koszem czy te płaskowniki przykręcone są do podsiewacza dalej czy nie popekane obejmy tych gumowych tulej a na koniec zobaczysz ze wyrwało ci te bolce z kosza sitowego te na które zaklada się tuleje gumowe. To było u mnie w tamtym roku kilka razy sie zapchał a na koniec tak pozawijało podloge że skutki i remont mozesz zobaczyć w galeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez zrob zdjecie z lewej strony, moze masz pozakladane jakies inne kola napedzajace/odbierajace, tu masz problem z podsiewaczem (troche slomy na sita zawsze pojdzie) nie wiem, nagraj film z pracy podsiewacza, moze podsiewacz robi za male ruchy? ta blacha z zeberkami na podsiewaczu przymocowana?

i daj zdjecia czystego podsiewacza tak zeby bylo widac te zeberka na nim

Edytowane przez kravter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze widze ale wydaje mi sie ze masz zle załozone paski na wariator wentylatora. To akurat nie jest problemem pewnie regulacja wiatru działa ci odwrotnie.Porób no więcej fotek do okoła bo moze zasadzka siedzi w innym miejscu naped kosza najlepiej nagraj film. Jezeli podłoga jest skręcona z koszem sitowym na 100% to problem jest w napedzie całości. To co masz na ostatnich zdjęciach to resztki plewy żadnej słomy powinien to wywalić na średnich obrotach  gdy wysypujesz ziarno. W bizonie trza być nie lada fachurą by podsiewacz włożyć odwrotnie to wykluczam. Ślizgający pasek napędu kosza wykluczam gdyż z drugiej strony napędza wytrząsacze , zanim byś zapchał podsiewacz zapchał by się słomą . Więc wał napedu podsiewacza się kręci mimośrody napędu kosza czy nie scięte kliny jak kolega słusznie zauwazył . Weż jeszcze zdemotuj pasek napędu kosza od strony schodków i zobacz czy tym dużym kłołem możesz swobodnie obracać moze coś blokuje pełny ruch posuwisto zwrotny kosza z podłogą. No nie ma huuu ... ja wspólnymi siłami ten bizon musi chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc miałem racje. Z 5 razy w zeszłym roku zapchałem bizona podsiewacz niby chodził Ale z  pełnymi obrotami bardziej podskakiwał niż się przesówał na koniec tak wywineło podłoge że ręce opadły. jak masz w pełni sezon to pospawaj bolce i do końca prześmigasz zrobisz remont po sezonie. mówilem że ten bizon musi chodzić. pozdrawiam i bezawaryjności . Wiem jak to jest gdy wszyscy koszą a ty stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ok u mnie było to samo wyrwało bolce i podłoge popychalo tyle o ile. nowy kosz najpierw powieś na wieszakach poruszaj nim kilka razy przód tył niech się ułoży zanim zakręcisz ramiona napędzające go zobacz czy z jednej i drugiej strony masz jednakową odległość między ramionami napedu a czopem w koszu musisz mieć idealnie jednakową odległość róznice niweluj podkładkami wtedy będziesz miał pewnosc że po dniu pracy nie porozrywa ci nowego kosz\. Pozdrawiam i beawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez ReV
      Mam problem z układem hydraulicznym. Problem dotyczy podnoszenia hederu. Kombajn bardzo słabo go podnosi, już po 30 min pracy. Pompa hydrauliczna jest po drugim sezonie. Przy opuszczaniu hederu, heder faluje, jakby był na sprężynach. Mam problem z podniesieniem do momentu zabezpieczenia zawleczkami. Jaka może być przyczyna?
    • Przez lambogrand
      Witam mam takie mysli po rozmowach z rolnikami ktorzy mowia ze zbieraja min piatke rzepaku z ha czy to moze byc wina tego ze nie kosze clasem tylko bizonkiem, kosze najwolniej jak sie da obroty mlucarni 500 sita zamkniete wiatr prawie zero a zawsze cos lezy na tylnej osi tzn polowki i ziarno zebralem 4,3 tony z ha mam przystawke do rzepaku , dzis mi gosc mowi ze jego szfagier zebral 5,8 t z ha clasem to ja juz niewiem w zeszlym roku 5 bylo duzo teraz zbieraja prawie 6. Chodzi mi o to czy bizonek moze miec az tak duze straty czy raczej te plony to jest bajer i przechwalanie sie tych rolnikow bo jak za rok uslysze 6,5 rapsu z ha to przestane to siac ze wstydu ze malo zbieram
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć jak ustawiać kombajn Bizon ZO-56 dla poszczególnych zbóż chodzi mi tu o ustawianie Sit i wiatrów
    • Przez Jacek3p
      Witam Panowie zacząłem czytać i nigdzie nie ma dokładnie opisane ale możliwe to jest na pewno a mianowicie chodzi mi o hamulce bębnowe hydrauliczne w moim bizonie z056 Od czego dokładnie pasują i żeby było jak najmniej przeróbek i prosiłbym jeszcze o fotki tego dzieła jeśli ktoś ma i z góry dziękuję
    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v