Skocz do zawartości

Nowa praca- zootechnik


zmyslonaa

Rekomendowane odpowiedzi

jestem drugi tydzień, szefem jest 37 letni facet. Skąd mam brać pomysły jak się na tym nie znam? Nie mam skąd czerpać wiedzy. Od gbura z PRL-u? Nie mam pojęcia co robić, czy zootechnika jest przyszłościowa czy dam radę


Ten główny właściciel nawet mi powiedział,że nic się tam nie nauczę. Niby dyrektor chciał mnie wysłać do innej firmy. Na razie nic mi nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na studiach nie mówili wam o czymś takim jak książki? :huh:  gdyby Cie to faktycznie interesowało, sama już dawno szukałabyś informacji, nowinek, choćby w internecie.
A co do samej pracy, najpierw "wkręć się" w zakład i zespół, a dopiero później rób rewolucje, chyba, że Cie szefostwo o taką rewolucje poprosi. Z resztą sama przyznałaś, że nie masz pomysłów, bo wiedzy brak. Więc najpierw zajmij się zdobywaniem własnych kompetencji, a później zmianami w produkcji, bo metoda prób i błędów w produkcji zwierzęcej i w dodatku na czyjeś konto, to proszenie się o kłopoty.

PS. za ciężki dla kobiety to jest zawód górnika pracującego "przy ścianie", zootechnik ma mieć przede wszystkim wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem, co najlepiej będzie jeśli zrobię? Obserwacja ? Proszenie się o jakąś wiedzę? Ten facet nie ma zapału. Robi bo robi.


Dlatego same studia to dno , bo niby wszystko fajnie a później praca nie odpowiada ..to nie ma gdzie tej pracy znaleźdź i tak w kółko 

Lubiłam krówki koniki , przyrodę. Ale nie wiedziałam,że tak wszystko wygląda w realu;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bym się wkręcał? Do skutku. Myślisz, że ktoś lubi takich co ledwo umowę podpisali i już chcą każdemu w robotę się wtrącać, kiedy nawet do końca nie poznali jak zakład pracuje? Praca zespołu nie polega tylko na tym, że kilku ludzi w jednym miejscu wykonuje odpowiednie czynności, trzeba ludzi poznać i przynajmniej w pewnym stopniu zdobyć ich zaufanie, w przeciwnym wypadku i tak Cie będą mieli w 4 literach, zwłaszcza że nowe standardy w produkcji zwierzęcej, to przeważnie więcej pracy i obserwacji, bez żadnej olewki.
Nie proś sie o wiedzę tylko sama ją zdobywaj, również przez obserwację. Książki i praktyka to dwie różne rzeczy? Skąd pewność, skoro nigdy tego nie sprawdziłaś? Książkę przeczytać potrafi niemal każdy, zrozumieć treść potrafi znacznie mniej ludzi, a przekuć zdobytą wiedzę w praktykę potrafi tylko ten który tę wiedzę posiada, ma chęci i próbuje to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej pracuj z nimi jak równy z równym poznaj ludzi i niech oni poznaja Ciebie jak juz sie wdrozysz to wiedza sama przyjdzie nikt nad nowym rozczulal sie nie bedzie musisz sie praca pasja i checiami wykazac chodzic pytac interesowac sie to nie szkola tu na wiedze trzeba zapracowac
a agro foto to kopalnia wiedzy wystarcza checi a odpowiedz znajdzesz na kazde pytanie do tyczace gospodarstwa i krow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty wgl kobieto gadasz poszlas do pracy a nie wiesz co w niej robic ,to co ty tam robisz . i co z ciebie za student jak nie wiesz co robic to nie praktyki ze ci palcem wskaże co i jak tylko praca . więc albo pracuj i rozpychaj sie lokciami albo do domu

YYY nie mam dośw. szukam ? Szukam miejsca w swoim życiu? Co w tym złego? 

Bez urazy,ale pewnie pochodzisz z gospodarstwa i od najmłodszego jesteś kształtowany w tym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez PawFarm
      Witam, przychodzę z dylematem. Oraz wiem, że podjęcia ostatecznej decyzji mam jeszcze rok, ale wolę się pomału tym tematem zainteresować. Otóż rok temu zostałem laureatem OWiUR z produkcji roślinnej i zastanawiam się co robić dalej, czy iść studiować, czy iść na studia zaoczne i gdzieś pracować. Dodatkowo dodam że, myślę pójść w kierunku doradztwa rolniczego.
    • Przez szybkirychu12
      Witam, niedługo kończę swoje studia, ale niezwiązane z rolnictwem. Potrzebuję jednak wykształcenia rolniczego, żeby dotacje dostać i ogólnie móc ewentualnie prowadzić małe gospodarstwo w przyszłości gdyby ojciec mi je przepisał. Myślałem zatem o studiach podyplomowych. Czy ktoś z was może robił taką podyplomówkę związana z rolnictwem, która daje kwalifikacje rolniczą. Czy są też jakieś studia z zajęciami online bo zależało by mi na tym. Jestem z okolic Poznania i na na tym info by mi najbardziej zależało, ale chętnie wysłucham wszystkich.
    • Przez Magda31
      Cześć wszystkim,
      zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mi w pisaniu mojej pracy inżynierskiej na temat oceny efektów wdrożenia technicznego wyposażenia w gospodarstwach mlecznych.
      Ankieta zawiera 19 pytań i jest anonimowa. 
      Link do ankiety:
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPa2Qi8VuNnd1QbGHIlFk2jB8onhGUCSnLLUxCijWbGHLVag/viewform?usp=sf_link
      Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.
    • Przez poziomka
      Moje pytanie brzmi czy warto jest iść na studia rolnicze jeżeli planujemy zostać na gospodarstwie. Czy te studia nam coś dadzą,czy jest to też strata czasu mówię tu o kierunku osobiście nowoczesna hodowla bydła mlecznego. Ale jeśli mieliście jaką kolwiek styczność ze studiami to proszę napiszcie, jestem ciekaw każdej wypowiedzi nie koniecznie związanej z moim kierunkiem może być inny rolniczy.
    • Przez AnnaSkoczylas
      Hej, chcę zacząć studia rolnicze, ale przede mną jest jeszcze rok, muszę napisać maturę i podciągnąć niektóre przedmioty. Jakie szkoły wyższe możecie polecić?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v