Skocz do zawartości

KIRK80

Members
  • Postów

    214
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

4241 wyświetleń profilu

Osiągnięcia KIRK80

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

12

Reputacja

  1. Zalety Kuboty: zwrotność porównywalna z C330 ( nie do przecenienia na małych kawałkach) duży prześwit, skrzynia 18x18 z pełzakami w STD, niskie spalanie, możliwość gwarancji na 5 lat, dwuosobowa kabina.
  2. Na rynek polski nie ma specyfikacji M7 która waży mniej niż 7 ton
  3. KIRK80

    Kubota m7152

    Widać że masz bardzo nikłe pojęcie o temacie. Wgrywać gotowca to sobie możesz do Passata TDI, w ciągniku rolniczym to najlepszy przepis na kłopoty. Wystarczy lejący wtrysk, i masz pięknie powycinane dziury w tłokach. Ciągnik pracuje pod dużym obciążeniem i strojenie na hamowni jest jedynym sposobem na sprawdzenie, czy nie zrobimy mu krzywdy.
  4. KIRK80

    Zaczep piton fix

    Wydaje mi się że jednak nie. M7 ma szynę 390mm a M7060 330mm.
  5. Ktoś ci strasznych głupot nagadał o tym DPF w Kubocie. 4000h to minimalny okres eksploatacji filtra DPF pomiędzy konieczną regeneracją, czyli producent gwarantuje, że przy najbardziej niekorzystnych warunkach pracy demontaż i czyszczenie filtra nie będzie konieczny wcześniej. w praktyce jest mało prawdopodobne aby było to konieczne nawet po przebiegu 10 000h. Proponuję zapytać użytkowników Kuboty, myślę że jest tu sporo takich z przebiegiem powyżej 5000h albo i więcej. Jeśli chodzi o paliwo przedostające się do oleju to niestety jest to normą przy dopalaniu DPF na zimnym silniku. Paliwo skrapla się na ściankach cylindrów i przedostaje do oleju rozrzedzając go, co niestety niekorzystnie wpływa na właściwości smarne oleju. Zalecał bym raczej wymianę niż upuszczanie. Przerabiałem ten problem w aucie z DPF jeżdżącym na krótkich trasach, potrafił "dolać" litr oleju na 3-4tyś km i musieliśmy się rozstać, teraz jest benzyna i zero problemów. W Kubocie akurat dopalanie DPF jest dość fajnie rozwiązane, bo po pierwsze jest kontrolka informująca o konieczności dopalenia DPF, po drugie nie rozpocznie dopalania jeśli olej nie ma bodajże 60*C, więc ryzyko przedostawania się paliwa do oleju jest niewielkie.
  6. DMC samego ciągnika to 5500kg, DMC zespołu pojazdów 17500kg
  7. Jeśli zakup planujesz na przyszły rok, to zapytaj dilera o Kubota M6 utility, nowy model który ma zastąpić GXa, bo M5 raczej słabo porównywać do serii G
  8. KIRK80

    Agromasz PJ4

    Nie dało się kupić 4+? Dorzucił byś jeden korpus i dzida
  9. Nie, M105GX ma motor 3,8L 111KM, ten większy 6,1L był od modelu M115GX (123KM)
  10. Nie myślałeś o Kubota M105GX? Cięższa od M5, 8 biegów pod obciążeniem i EHR w STD.
  11. Myślę że za szerokie. 520 prędzej przykryje.
  12. Jeśli wersja Premium z 7" ekranem, to można zmienić na 12". O cenę trzeba pytać u dilera.
  13. Trochę bez sensu taki duży obciążnik. Trakcję zapewniają głównie tylne koła, a taki duży obciążnik przesuwa środek ciężkości ciągnika mocno do przodu, zabierając masę z tylnej osi. W efekcie możesz tylko pogorszyć trakcję, zamiast poprawić. Ja bym poszedł w mniejszy obciążnik (600 kg) + niskie ciśnienie w kołach, ewentualnie płyn w tylne koła.
  14. Zgadza się, ale np Valtrę o której piszesz z racji skrzyni i gabarytów trzeba porównywać z serią MGX a nie M5 . Co do obrotów, to mowa była nie o mocy, a o momencie obrotowym, a to jest różnica.
  15. Jeździłeś kiedykolwiek tym modelem? Bo coś mi się wydaje że chyba nie... Co rozumiesz przez moment obrotowy przy bardzo wysokich obrotach? Z tego co wiem to max moment ma przy ok. 1500 obr/min, więc chyba porównywalnie z innymi w tej klasie mocy. Masa też porównywalna z konkurencją, więc nasuwa się pytanie, z czym porównujesz? Trzeba sobie zadać podstawowe pytanie, do czego potrzebujesz ciągnik. Jeśli Kubota M5 jest dla ciebie za mała/za lekka/ zawsze można pójść w M105GX: większa masa, większy gabaryt, skrzynia powershift z automatem, EHR w standardzie, większa kabina itd.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v